Parada Talentów i Loteria Fantowa

24 marca 2017r. w godz. 18:45 – 19:45 odbędzie się Parada Talentów i loteria fantowa.Tegorocznym tematem jest “Skąd pochodzi moja rodzina?”. Mile widziane są prace plastyczne i plakaty, ale również opowiadania, wiersze i utwory muzyczne. Prosimy o wzięcie udziału w Paradzie dzieci angielsko-języczne. Prace mogą być przygotowane w ich wypadku w języku angielskim. Chodzi nam, aby wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu.Zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca, 2017r. Uczniowie biorący udział w Paradzie otrzymają symboliczne nagrody.

Zapraszamy Państwa również do loterii fantowej. Prosimy o donacje w postaci biletów, wejściówek, zabawek, nowych przedmiotów, wszystkiego, co może stanowić jakąś wartość abyśmy mogli mieć duży wybór fantów i super zabawę. Wszystkie dochody z loterii przeznaczone będą na organizację obchodów 20-lecia szkoły.

Polish school cancelled tonight

Due to the inclement weather, the Polish School classes are cancelled tonight.

If you have any questions, please call Marzanna Owinski at (248) 613-6751.

The Polish Language School

Polski Festiwal Filmowy – czesc dla dzieci

Serdecznie zapraszamy na Polski Festiwal Filmowy w Ann Arbor, który od ubiegłego roku oferuje filmy dla dzieci. Pokaz filmow odbedzie sie 19 i 20 listopada, 2016r. Ponizej znajda Panstwo szczegolowe informacje. W czasie pokazow odbywa sie rowniez kiermasz rewelacyjnych ksiazek dla dzieci. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

AAPFF 2016 program dzieci

Koniec roku szkolnego/Piknik/Rejestracja

W piątek, 13 maja 2016 r. o godzinie 18:30 odbędzie się ceremonia zakończenia roku szkolnego 2015-2016. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na ostatnie zajęcia.

4 czerwca, 2016 r. o godzinie 13:00 w Marshabank Park odbędzie się piknik. Prosimy o przyniesienie jedzenia, napojów, krzeseł i stołów piknikowych. Talerze i sztucce zapewni szkoła.

the http://www.westbloomfieldparks.org/marshbank-park.html
Rejestracja na rok szkolny 2016-2017 jest rozpoczęta. Prosimy o zarejestrowanie dzieci i przyniesienie w piątek opłaty $50 za rejestrację (jest to część całej opłaty za szkołę). Osoby, które nie wpłacą pieniędzy w piątek, będą musiały wysłać czek na adres polskiej szkoły, aby dokonać pełnej rejestracji.
Rejestracja znajduje się również na stronie polskiej szkoły pod REJESTRACJA.
Rejestracja na uczniów, którzy uczęszczali do naszej szkoły w 2015/2016/Registration for students who attended our school in 2015-2016:
Rejestracja dla Nowych uczniów/Registration ONLY for new students:

Registration for adults:

 

Dziękuję i zapraszam na piątek,

 

Marzanna Owinski
Polish Language School

 

Dziękujemy- Parada Talentów

Wszystkim uczniom, którzy tak pięknie się przygotowali do Parady Talentów i wzięli w niej udział, bardzo dziękujemy. Nagrody w formie polskich książek zostały ufundowane przez Polską Misję. Jesteśmy za nie bardzo wdzięczni.

Wykład na temat Husarów w XVII w. w ten piątek

W ten piątek, 8 kwietnia, 2016r, od godz. 18:30 do 20:00 odbędzie się prezentacja historyczna na temat Hussarów w Polsce w XVII w. Lekcje języka polskiego wciąż się odbędą, ale będą odpowiednio skrócone. Pierwsza zmiana ma lekcję od 17:45 do 18:30, a druga od 20:00 do 21:00. Zmiany nie dotyczą klas przedszkolnych.

Prosimy dzieci, które przychodzą na drugą zmianę o wcześniejsze przyjście do szkoły. Zapraszamy na prezentację zarówno uczniów jak i ich rodziców. Prezentacja odbędzie się w języku angielskim.

Agenda prezentacji:
1. Introduction to XVII century Polish Lithuanian Commonwealth.
2. Short Movie showing montage of films about Polish Winged Hussars.
3. Presentation of armor and weapons used by Polish Winged Hussars.
4. Short Movie about Battel of Gniew 1626.
5. Review of XVII century military tactics.

W związku z prezentacją godziny zajęć katechatycznych zostają przesunięte na:

I zmiana religii: 18:00-18:30

II zmiana religii: 20:00-20:45 (klerycy może skrócą zajęcia)

Prosimy rodziców o przyniesienie czegoś słodkiego do kawy, abyśmy mogli poczęstować naszych gości.

Jeśli mają jakieś pytania dotyczące prezentacji, proszę o email polskaszkolaorchardlake@gmail.com.

 

 

Parada Talentów – 1 kwietnia 2016r

W ten piątek, 1 kwietnia, 2016r. w naszej szkole  w głównym holu o godz. 7:00-7:45 wieczorem odbędzie się Parada Talentów. Z tego powodu piewsza zmiana religii rozpocznie się o godz. 6:15, a druga o 7:45. Również obie zmiany lekcji języka polskiego będą krótsze o 15 minut.

Previous Older Entries